Sesja ślubna w Bieszczadach - górach

Sesja ślubna w Bieszczadach – górach

Piękne widoki , cudne zdjęcia ślubne

Sesja ślubna w Bieszczadach – górach , nie wiedząc dlaczego ale dla niektórych jest czymś niesamowitym , czasem egzotycznym , czymś co wywołuje duży entuzjazm ,  a przecież na szlakach można spotkać wiele par młodych . Mimo to idąc na sam szczyt mijamy często ludzi  , którzy są pod ogromnym wrażeniem , że zakochani zdecydowali się właśnie na takie miejsce na swój plener ślubny. Jest nam miło kiedy słyszymy wiele gratulacji i serdecznych słów w kierunku pary młodej . Mało kto dostrzega w tym wszystkim fotografa ślubnego, który dźwiga na samą górę wiele sprzętu i często o pocie czoła gna do celu.

1.Podróż warta zachodu

Kto zdecyduje się na swój plener ślubny w górach , czy to Bieszczadach czy nawet Tatrach Polskich musi wiedzieć, że nie jest to spacerek , bo często z pozoru piękna pogoda może na trasie okazać się zdradliwa . Bywa tak, że wychodząc żar leje się z nieba , a gdy dochodzimy przychodzi chłodny powiew wiatru lub czasem nawet deszcz i wtedy trzeba być przygotowany na każde warunki.

2.Gdzie ubrać suknie ślubną? Sesja ślubna na Połoninie Caryńskiej i Wetlińskiej

Dostaje od was wiele zapytań – jak to robicie gdzie się para młoda ubiera , ile czasu wychodzicie . Odpowiedź jest często złożona bo o ile na górę w Bieszczadach czy to Połoninę Caryńską, czy też Wetlińską wychodzimy ok 1h tak już np. na Rusinową Polanę to jest ok 1,5h a na Słowacji aby dojść na schroniska na Zielony staw Kieżmarski szliśmy ok 3h . Za każdym jednak razem było to nowe przeżycie i świetna wyprawa . Jeśli chodzi o Bieszczady to najczęściej pary młode pakują sukienkę i garnitur na plecak wypełniony dużą ilością wody i prowiantu by na samym szczycie ubrać swoje stroje. Nie ma tam aż takich tłumów, aby martwić się, czy ktoś was nie zobaczy . Ponieważ wyjście nie należy do super łatwych etapów , proponowałem zawsze aby zakładać suknię ślubną dopiero na miejscu i tam zaczynać sesję zdjęciową.

W przypadku innych szlaków np. na Rusinową Polanę w Tatrach Wysokich ubieraliśmy się już na parkingu , a ponieważ samo wyjście chociaż trochę dłuższe , jest stosunkowo łagodne , dzięki czemu mogliśmy wykorzystać ten czas po drodze na ciekawe ujęcia. W górach bywam bardzo często, zdarzało się tak że połowa moich sesji była właśnie w górach. Z tego powodu często pisałem że góry to mój drugi dom i lubię tam wracać .

3.Rusinowa polana – sesja i plener ślubny

Sesja ślubna w Bieszczadach - górach

Ta bajkowa „miejscówka” z niesamowitą panoramą na Wysokie góry niewątpliwie  zachwyci każdego, kto  tam się pojawi. Malownicze tereny są idealne do pięknych zapierających dech w piersiach zdjęć ślubnych . Po drodze mijamy też gęsty las i ciekawy strumyk ,przy którym często zatrzymujemy się aby złapać wasze szczęście w pięknych fotografiach.  Zarówno przy wejściu na Rusinową Polanę czy też wybierając się na Kasprowy Wierch lub też Halę Gąsienicową i co za tym idzie często Czarny Staw Gąsienicowy , warto pamiętać o opłatach jakie temu towarzyszą . Zapytacie dlaczego mam płacić za sesję w górach? Hmmmm jako fotograf ślubny na Podkarpaciu sam się zastanawiam jaki jest tego cel i dlaczego sesja ślubna dla pary młodej kosztuje więcej niż dla osoby w „zwykłym  ubraniu” ? Co nie zmienia faktu że od jakiegoś czasu opłatę 150zł należy wnieść na konto Tatrzańskiego Parku Narodowego albo przed podróżą lub na miejscy w kasie. Przekonała się o tym moja para młoda o której pisałem już w innym wpisie na blogu https://photofil.pl/justyna-i-piotr-wesele-machowa-sezam/

4.Opłaty za zdjęcia ślubne w górach

Tak jak już pisałem za sesję w TPN płacimy 150zł . Wzorem tego parku poszła Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego wprowadzając od 2 lat opłatę 80zł za zdjęcia ślubne do 2021r . Jako że Zarząd parku nie chciał być gorszy od 2022r opłata ta wynosi 150zł  ( jak się dowiedziałem dzwoniąc bezpośrednio do Dyrekcji ) Uzasadnienie tej decyzji jest nie tylko śmieszne ale nie logiczne , skąd wzrost o prawie 100% ? No ale biorąc pod uwagę że przy całych kosztach wesela ta kwota może wydawać się jednak mała , warto mimo to wyskoczyć na szlak i oczarować się pięknymi widokami a co za tym idzie pięknymi zdjęciami ślubnymi 

5.Sesja ślubna w górach – jak trzeba się przygotować?

Warto wypisać listę rzeczy,  które należy ze sobą zabrać. Idąc w góry bardzo ważne są wygodne buty i ciepłe ubrania. Nie należy zapomnieć jak już wcześniej pisałem o dużej ilości wody , kanapkach lub innym jedzeniu . Przydadzą się też chusteczki czy to higieniczne do otarcia potu z twarzy, ale również chusteczki matujące dla pani młodej i pana młodego, którego czoło potrafi świecić często jak najjaśniejsza gwiazda 😉   Gdy jest zimno pani młoda potrafi być całą sesję w dżinsach pod sukienką i butach górskich  , które  sprytnie chowamy aby nie psuły efektu sesji ślubnej. Są też pary młode które celowo pokazują to co mają na nogach i wtedy też bywa wesoło , no bo przecież nie sądzicie że pani młoda będzie paradowała całą drogę w szpilkach . 

Na wyprawę górską, podczas której fotograf ślubny z Rzeszowa robi wam bajeczne zdjęcia warto zabrać też latarki i naładowane telefony . Powrót z szczytów góry po zachodzie słońca bywa czasem trudny . Gęste lasy, ciemność i odgłosy zwierzyny w oddali to też rzecz na którą trzeba się przygotować dlatego właśnie latarki pomogą rozświetlić nam drogę . Jak to wygląda wszystko co opisałem zobaczcie w wpisie na blogu .

A tu informacje o Bieszczadach

Bieszczadzki Park Narodowy – Bieszczadzki PN https://www.bdpn.pl

Zawsze można też zobaczyć inne zdjęcia na moim blogu https://photofil.pl/historie

https://www.bdpn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *